Lustra, szklane kabiny, lśniące kafelki – to stałe wyposażenie łazienki, które często towarzyszy nam przez wiele lat. Jakie zatem warunki musi spełnić, by długo zachować estetyczny wygląd i zagwarantować na długi czas komfort użytkowania? NSG Group, właściciel marki Pilkington wie, jak spełnić oczekiwania klientów oferując im produkty z linii Pilkington OptiShower™ oraz Pilkington Mirropane™ Chrome.

Łazienka to miejsce kojarzące się ze sterylnością, czystością i połyskiem. W niewielkiej zazwyczaj przestrzeni ważny element stanowią lustra oraz przeszklenia kabin prysznicowych i nawannowych. To dzięki nim pomieszczenia wydają się być nie tylko większe, ale i jaśniejsze. W tak specyficznym miejscu, narażonym na działanie wody, pary wodnej i wilgoci konieczne jest zabezpieczenie wszystkich elementów wyposażenia, by uniknąć ich szybkiej korozji czy zniszczenia. Ważnym czynnikiem jest w tym przypadku nie tylko stosowna pielęgnacja, ale przede wszystkim jakość materiałów, z których zostały wykonane.


Produkowane przez NSG Group szkło Pilkington OptiShower pokryte jest trwałą powłoką pirolityczną, chroniącą je przed negatywnym wpływem wilgoci. Antykorozyjna warstwa nanoszona w procesie on-line nie tylko zabezpiecza szybę, ale również ułatwia czyszczenie. Do codziennej pielęgnacji wystarczy tylko miękka szmatka, woda i delikatny środek myjący. Powłoka ta jest również bardzo trwała. Nawet po wielu latach użytkowania kabiny prysznicowej, zastosowane w niej szkło Pilkington OptiShower zachowuje swoje właściwości, pozwalając cieszyć się przejrzystą szybą bez śladów korozji, zacieków, kamienia i osadzających się zanieczyszczeń.

W łazienkach na niekorzystne działanie wilgoci narażone są również lustra, przede wszystkim te, które pokryte zostały warstwą srebra. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na produkcję luster, które posiadają szereg właściwości podnoszących komfort ich użytkowania w przestrzeniach charakteryzujących się specjalnymi warunkami. Wysokorefleksyjne szkło powlekane Pilkington Mirropane Chrome cechuje nie tylko wyjątkowa odporność na korozję. Możliwość łatwego przetwarzania – hartowania i laminowania pozwala na zastosowanie go również w miejscach podwyższonego ryzyka, w których kluczową rolę odgrywa bezpieczeństwo, np. na pływalniach, salach gimnastycznych i tanecznych, siłowniach, a nawet na pokładach statków wycieczkowych. Szkło Pilkington Mirropane Chrome można również giąć, co daje szerokie spektrum wykorzystywania go do celów dekoracyjnych w zależności od potrzeb i warunków.


Dzięki nowoczesnym technologiom produkcyjnym i zaawansowanym procesom przetwórstwa szkła, materiały wykorzystywane przez producentów kabin prysznicowych czy luster są gwarantem wysokiej jakości oferowanych klientom produktów.

______________________________________________________________________________

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Produkcja odbywa się w około 30 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w 105 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2018 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,65 miliarda euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 38% zrealizowano w Europie, 27% w Japonii, 13% w Ameryce Północnej i 22% w pozostałych częściach świata.