Zeitgeist Asset Management, firma specjalizująca się w usługach deweloperskich
i zarządzaniu aktywami dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, planuje poszerzyć ofertę mieszkaniową dla warszawskich studentów. Wykorzysta do tego nowo zakupiony biurowiec usytuowany niedaleko centrum, w pobliżu Wisły. Projekt domu studenckiego nawiązywać będzie do otwartej już i cieszącej się zainteresowaniem aranżacji domu studenckiego U Průhonu w Pradze - Holešovice. Za obsługę obiektu odpowiedzialna będzie spółka zależna ZEITRAUM. Firma act BSWW świadczyła usługi prawne na każdym etapie procesu zakupu nieruchomości biurowej.

Oferta mieszkań studenckich w Warszawie jest niewystarczająca. Prawie 300.000 studentów (z łącznej liczby ponad 1,4 miliona studentów w kraju) zamieszkuje stolicę. Większość z nich wybiera najem lokali mieszkaniowych. Akademiki zarówno publiczne, jak i prywatne, są w stanie pokryć jedynie 9% niezbędnego zapotrzebowania. Dodatkowo, co roku wzrasta liczba studentów zagranicznych, których w samej Warszawie jest już około 18.000.

Po dogłębnej analizie rynku firma Zeitgeist Asset Management postanowiła nabyć dla niemieckiego funduszu dziesięciokondygnacyjny budynek biurowy w dzielnicy Śródmieście w Warszawie. Planowana przebudowa budynku ma oferować zakwaterowanie w 149 pokojach lub małych apartamentach. Do czasu otrzymania niezbędnych pozwoleń na budowę, budynek nadal będzie wynajmowany pod biura. (GLA ponad
4 200 m2).

"Wprowadzamy w Warszawie koncepcję mieszkań studenckich, którą zapoczątkowaliśmy w Pradze. Chcemy zaoferować studentom podobne, jak w Czechach, warunki zakwaterowania: wysoką jakość w przystępnej cenie. Publiczne i prywatne obiekty są obecnie w stanie zapewnić jedynie 16.700 łóżek.
Są to najczęściej stare budynki, posiadające dość niski standard oferowanych powierzchni.
Mimo, że warszawskie uczelnie widzą potrzebę gruntownej odnowy obiektów, oraz, że ich ilość jest niewystarczająca, nie podejmują żadnych kroków by to zmienić.”
- wyjaśnia Peter Noack, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management.

Kilka słów o Zeitgeist Asset Management

Zeitgeist Asset Management z siedzibą w Pradze, to firma specjalizująca się w usługach deweloperskich i zarządzaniu aktywami dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych głównie z Czech, Polski, Węgier oraz Niemiec. Obecnie firma zarządza aktywami o wartości 266 milionów Euro.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/