Instalacje sanitarne i technika grzewcza

Dział skierowany do projektantów instalacja sanitarnej i techniki grzewczej. W ramach Instalacji sanitarnych i Techniki grzewczej omawiane są tematy związane z zakresem uprawnień projektantów instalacji sanitarnych, czyli: klimatyzacja i wentylacja, ogrzewanie, woda, gaz, kanalizacja i oczyszczanie ścieków.

Nagrzewnice gazowe TR to urządzenia przeznaczone w szczególności do obiektów przemysłowych i klientów poszukujących wysokiej efektywności w stosunku do niskich nakładów inwestycyjnych. Nagrzewnice TR stanowią gwarancję wyjątkowej trwałości i pewności działania dzięki konstrukcji wymiennika opartej na wielodyszowym rozdziale płomienia. Rozwiązanie to pozwala na szerokie zastosowanie urządzeń do pracy na powietrzu obiegowym – model TR(A), z czerpnią powietrza świeżego lub jako kurtyn powietrza – model TRC.

Cechy szczególne nagrzewnic gazowych TR:

  • modulowany palnik
  • solidny, wielodyszowy wymiennik ciepła
  • automatyka cyfrowa (tylko jeden przewód dla grupy urządzeń)
  • trójstopniowa wentylacja niezależna
  • dowolność montażu – poziomo lub pionowo


Nagrzewnice TR sprawdzają się doskonale w obiektach jak: hale przemysłowe i magazynowe, warsztaty mechaniczne, spawalnie, warsztaty samochodowe, obiekty handlowe, sale sportowe, kościoły, remizy strażackie itp.

Materiały: Winterwarm Polska Sp. z o.o.